ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO - IBS

Zespół Jelita Nadwrażliwego Sklep

Sprawdź

Więcej

Biegunki  stanowią  zagrożenie  dla  małych  dzieci  i niemowląt.

Jeżeli dziecko cierpiące na tę chorobę i nie jest prawidłowo leczone, jego  życiu zagraża  niebezpieczeństwo  już po  dwóch  dniach. Jeśli u takiego dziecka, mimo zastosowania diety, ostra biegunka trwa dłużej niż trzy dni, należy udać się z nim do lekarza.

Zaburzenia trawienia

POLECANE

CIEKAWOSTKI

NASZ SERWIS

ZDROWIE

„Dieta” zwykle kojarzy się z odchudzaniem, ze stosowaniem rygoru, rezygnacją z ulubionych potraw i spożywaniem niesmacznych posiłków. Jednak "dieta" to sposób odżywiania, w skład który wchodzi to co i ile jemy oraz pijemy w ciągu dnia. Każdy człowiek stosuje jakąś dietę. Racjonalna dieta dorosłego człowieka powinna być różnorodna i zapewniać dziennie 2000-3000 kalorii. Odpowiednia dieta powinna opierać się o zasady zdrowego żywienia.

Zasady racjonalnej diety: różnorodność spożywanych produktów, w tym produkty jak najmniej przetworzone, dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilość błonnika pokarmowego, spożywanie codziennie dużej ilości warzyw i owoców, ograniczenie jedzenia produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce oraz pokarmów bogatych w cukry proste, ograniczenie spożycia soli oraz odpowiednie nawadnianie organizmu.

Należy pamiętać, że zdrowa dieta wraz z aktywnością fizyczną jest niezwykle ważna dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Pozwala uniknąć wielu chorób, które niejednokrotnie rozwijają się przez wiele lat w organizmie, jako skutek spożywania zbyt dużej lub niewystarczającej ilości określonych składników pokarmowych. Odpowiednia dieta bywa również często podstawową metodą leczenia wielu chorób i dolegliwości.

Page Title
FINANSerka. Porównywarki i kalkulatory finansowe online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

 Dowiedz się czym charakteryzuje się zespół jelita nadwrażliwego, co powoduje jej wystąpienie, rozpoznanie i objawy, czy jest poważną chorobą, możliwe leczenie, oraz wpływ diety na jej przebieg.

 Dowiedz się jakie są różnice między IBD (CHOROBY ZAPALNE JELIT), a IBS (ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO). Diagnostyka chorób układu pokarmowego, nowość w badaniu schorzeń IBS i IBD, badanie KALPROTEKTYNY - co to jest? Jak interpretować wyniki.

 Dowiedz się co to jest zdrowie, poznaj składowe naszego zdrowia, jego wyznaczniki, oraz czynniki sprzyjające jego utrzymaniu. Zapoznaj się także z sumą wszystkich informacji, jakie współtworzą definicję zdrowia.

finanse dla firm_finanserka
finanse dla firm_finanserka

Celem diety jest dostarczenie choremu wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, ograniczenie produktów i potraw ciężkostrawnych, przede wszystkim ochrona narządów poprzez zmniejszenie ich aktywności wydzielniczej. Najczęściej stosuje się dietę łatwostrawną z ograniczeniem tłuszczów.

Dieta wątrobowa

Więcej

Więcej

Przyczyną powstawania choroby refluksowej przełyku jest zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Zarzucanie występuje także u osób zdrowych, jednak po każdym takim epizodzie następuje szybkie oczyszczenie przełyku z zalegającej treści.

Dieta w refluksie przełyku


PRZEGLĄD DIET

Zaburzenia trawienia

Dieta wątrobowa

W refluksie przełyku

× ZAMKNIJ

SERWISY


home FINANSERKA.PL

WYBIERZ DLA SIEBIE WYBIERZ OFERTĘ PRODUKTY FINANSOWE NIE TYLKO FINANSE
ZARABIAJ ZE MNĄ
OFERTY

RANKINGI

CHWILÓWKI

 DLA FIRM

NOTUS


Sprawdź ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ, WYSOKOŚĆ PRZYSZŁEJ RATY, PORÓWNYWARKĘ KREDYTÓW HIPOTECZNYCH, lub skontaktuj się z doradcą


PRZEJDŹ

DORADCY


W JEDNYM MIEJSCU
OPEN FINANCE EXPANDER ZŁOTÓWKOWO FINANSOWY SUPERMARKET OPEN FINANCE


© FINANSerka 2018


czas FINANSerka, Zespół Jelita Nadwrażliwego, Kalprotektyna, Zdrowie, Finanse, Kalkulatory i Porównywarki Finansowe Online czas

imieniny FINANSerka, Zespół Jelita Nadwrażliwego, Kalprotektyna, Zdrowie, Finanse, Kalkulatory i Porównywarki Finansowe Online imieniny

PRZEGLĄD DIET

 

Wybierz dietę dla Siebie, lecz najpierw skonsultuj się z lekarzem!

ZABURZENIA TRAWIENIA

 

Nie lekceważ objawów!

DIETA WĄTROBOWA

 

Na pomoc wątrobie

DIETA PRZY REFLUKSIE PRZEŁYKU

 

Nie tylko dieta ma znaczenie!

DIETY

PRZEGLĄD

Idea bank, Star wars, łotr 1, zalando, buty, zegarek, bransoletka, rainbow, monopoly, rogue one, United International Pictures, facebook, ipla, youtube, eurowizja, piłka nożna, eliminacje, mistrzostwa świata, sparing, boks, rywalizacja,film, filmy, online, lektor, dubbing, pl, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, gwiezdne wojny, mbank, bzwbk, millenium, get in bank,

 Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookie, dzięki którym personalizujemy Twoje odwiedziny. Więcej o ciasteczkach.

 

 Serwis zespoljelitanadwrazliwego.pl ma charakter edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie. Informacje zawarte na stronie nie zastępują porady lekarskiej, decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza.