ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO - IBS

Zespół Jelita Nadwrażliwego Sklep

Sprawdź

Więcej

Biegunki  stanowią  zagrożenie  dla  małych  dzieci  i niemowląt.

Jeżeli dziecko cierpiące na tę chorobę i nie jest prawidłowo leczone, jego  życiu zagraża  niebezpieczeństwo  już po  dwóch  dniach. Jeśli u takiego dziecka, mimo zastosowania diety, ostra biegunka trwa dłużej niż trzy dni, należy udać się z nim do lekarza.

Zaburzenia trawienia

POLECANE

CIEKAWOSTKI

NASZ SERWIS

ZDROWIE

„Dieta” zwykle kojarzy się z odchudzaniem, ze stosowaniem rygoru, rezygnacją z ulubionych potraw i spożywaniem niesmacznych posiłków. Jednak "dieta" to sposób odżywiania, w skład który wchodzi to co i ile jemy oraz pijemy w ciągu dnia. Każdy człowiek stosuje jakąś dietę. Racjonalna dieta dorosłego człowieka powinna być różnorodna i zapewniać dziennie 2000-3000 kalorii. Odpowiednia dieta powinna opierać się o zasady zdrowego żywienia.

Zasady racjonalnej diety: różnorodność spożywanych produktów, w tym produkty jak najmniej przetworzone, dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilość błonnika pokarmowego, spożywanie codziennie dużej ilości warzyw i owoców, ograniczenie jedzenia produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce oraz pokarmów bogatych w cukry proste, ograniczenie spożycia soli oraz odpowiednie nawadnianie organizmu.

Należy pamiętać, że zdrowa dieta wraz z aktywnością fizyczną jest niezwykle ważna dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Pozwala uniknąć wielu chorób, które niejednokrotnie rozwijają się przez wiele lat w organizmie, jako skutek spożywania zbyt dużej lub niewystarczającej ilości określonych składników pokarmowych. Odpowiednia dieta bywa również często podstawową metodą leczenia wielu chorób i dolegliwości.

Page Title
FINANSerka. Porównywarki i kalkulatory finansowe online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

 Dowiedz się czym charakteryzuje się zespół jelita nadwrażliwego, co powoduje jej wystąpienie, rozpoznanie i objawy, czy jest poważną chorobą, możliwe leczenie, oraz wpływ diety na jej przebieg.

 Dowiedz się jakie są różnice między IBD (CHOROBY ZAPALNE JELIT), a IBS (ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO). Diagnostyka chorób układu pokarmowego, nowość w badaniu schorzeń IBS i IBD, badanie KALPROTEKTYNY - co to jest? Jak interpretować wyniki.

 Dowiedz się co to jest zdrowie, poznaj składowe naszego zdrowia, jego wyznaczniki, oraz czynniki sprzyjające jego utrzymaniu. Zapoznaj się także z sumą wszystkich informacji, jakie współtworzą definicję zdrowia.

finanse dla firm_finanserka
finanse dla firm_finanserka

Celem diety jest dostarczenie choremu wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, ograniczenie produktów i potraw ciężkostrawnych, przede wszystkim ochrona narządów poprzez zmniejszenie ich aktywności wydzielniczej. Najczęściej stosuje się dietę łatwostrawną z ograniczeniem tłuszczów.

Dieta wątrobowa

Więcej

Więcej

Przyczyną powstawania choroby refluksowej przełyku jest zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Zarzucanie występuje także u osób zdrowych, jednak po każdym takim epizodzie następuje szybkie oczyszczenie przełyku z zalegającej treści.

Dieta w refluksie przełyku


PRZEGLĄD DIET

Zaburzenia trawienia

Dieta wątrobowa

W refluksie przełyku

czas FINANSerka, Zespół Jelita Nadwrażliwego, Kalprotektyna, Zdrowie, Finanse, Kalkulatory i Porównywarki Finansowe Online czas

imieniny FINANSerka, Zespół Jelita Nadwrażliwego, Kalprotektyna, Zdrowie, Finanse, Kalkulatory i Porównywarki Finansowe Online imieniny

PRZEGLĄD DIET

 

Wybierz dietę dla Siebie, lecz najpierw skonsultuj się z lekarzem!

ZABURZENIA TRAWIENIA

 

Nie lekceważ objawów!

DIETA WĄTROBOWA

 

Na pomoc wątrobie

DIETA PRZY REFLUKSIE PRZEŁYKU

 

Nie tylko dieta ma znaczenie!

DIETY

PRZEGLĄD

 Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookie, dzięki którym personalizujemy Twoje odwiedziny. Więcej o ciasteczkach.

 

 Serwis zespoljelitanadwrazliwego.pl ma charakter edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie. Informacje zawarte na stronie nie zastępują porady lekarskiej, decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza.

wykonanie: finanserka